Az Auróra Klíma Kertet úgy terveztük, hogy egy ehető “zseberdő” legyen. Nincsenek elkülönített parcellák, az egész terület egy rendszert alkot. A kertészeti ismeretek és az élelmiszerbiztonság rendkívül fontosak a klímaváltozáshoz való alkalmazkodás szempontjából. Ugyanakkor a mi projektünk célja az, hogy ténylegesen lelassítsa és enyhítse ezeket a változásokat. Hogyan? Úgy, hogy helyreállítjuk a természetes ökoszisztémát a város ezen kis szegletében.


Ahhoz, hogy ezt megvalósítsuk rengeteg komposztot készítünk és újrahasznosítjuk a városi hulladékot. Eszközeink, amikor csak lehet, őshonos, ehető, haszonnövények és gyógynövények. Legjobb szövetségeseink a talajbaktériumok, a gombák és a földigiliszták, nem is beszélve a madarakról, méhekről, pókokról és a bogarakról, akik követik őket. A permakultúra elvei szerint tervezünk, és számos regeneratív agrár-erdészeti technikát alkalmazunk, hogy a területet élő, önfenntartó mikroklímává alakítsuk.
Tapasztalati úton igyekszünk rájönni az egészséges talaj építésének titkára. Tudjuk, hogy minél több növényt termesztünk, annál több napenergiát hasznosíthatunk, és ezáltal több szerves szenet tudunk megkötni a talajban, amivel csökkenthetjük a légkörben lévő széndioxid mennyiségét. A talajban megkötött szerves szén a víz körforgását is segít helyreállítani, mert megtartja a vizet a talajban. Minél több esőt tudunk megtartani a rendszerben, annál többféleképpen használhatjuk fel a száraz időszakokban. Számtalan növény- és állatfajnak biztosítunk élőhelyet, mert a biológiai sokféleség növeli a rendszer természetes ellenállóképességét, így védelmet nyújt szélsőségekkel éghajlati változásokkal szemben.

Öt év alatt a régi parkolónk teljesen önfenntartó, hűsítő zöldterületté vált a város szívében – egy élő, működő modell, ahol megoszthatjuk a termésünket, a komposztunkat, de legfőképpen mindazt a tudást és tapasztalatot, amit évek során szereztünk.
Ismerd meg kik állnak a történet mögött: